Teljes képernyő
A Vadászebek csillagkép ezen galaxisai tőlünk 30 millió fényévnyi távolságra vannak és erősen torzult alakjukat az egymással való kölcsönhatásuk okozza.
A csoport leginkább látványos tagja az NGC4631 (Bálna-galaxis) és a borja, az NGC4627 katalógusjelű kicsi, elliptikus galaxis, melyek ugyancsak kölcsönhatnak egymással. A bálna testét kimondottan látványos galaktikus halo veszi körül. Központi régiója kifejezetten aktív, a galaxis magjában található számos szupernóva gázt fúj ki a galaxis síkjából. A szuperszelet az 1990-es évek elején a ROSAT műholddal végzett röntgenfelvételek észlelték, ami a galaxis magjában egy csillagkeletkezési esemény által létrehozott szuperbuborék kitörésére utal.
A bal alsó sarokban az NGC4656 katalógusjelű, látványosan torzult alakú spirálgalaxis, a Hokiütő-galaxis látható. Jellegzetes alakja az NGC4631 galaxissal való közelmúltbeli gravitációs kölcsönhatásnak köszönhető. Ez még nem biztos, de ez a két galaxis az egyesülés korai szakaszában lehet. Az "ütő fejétől" felfele lévő halvány objektum lehet hogy nem a galaxis része, hanem egy törpegalaxis, amely az NGC4656-tal egyesül.