Teljes képernyő
Napok óta vártam erre a tranzitra. Látszó átmérőjét tekintve nem tökéletes, mert az ISS kb 750km-re volt, azaz 38"-os volt a látszó átmérője. Ideális helyzetben Magyarországról kb. 61" környékén van a maximum. Tehát a fotózás előtti napon lett volna egy 52"-es, de az túl nehéz terepen, túl messze volt.
Nem egyedül fotóztam a tranzitit. Flórinak is sikerült, neki teljeskorongos lett. Engem valami olyasmi gondolat inspirált a kompozíciónál, hogy ott van pár ember kint a világűrben egy űrállomással s gyakorlatilag ezzel képviselik az emberiség szinte minden tudományát. Grandiózus élmény volt látni cikkekben, ahogy az űrállomás felépült, látni, ahogy dolgoznak rajza és zajlik a forgalom ott... és ez az egész ott hasít esténként néha egy fényes "csillagként" az égen, néha valami égitest előtt és mi meg képesek vagyunk egy tortatányérból kifaragott üveggel lefotózni.
Noha derült volt az ég, de a frontátvonulások miatt a seeing kezdetben 1-es volt, majd később lett 3-as kb.
Először az ISS-re koncentráltam, hogy legyen meg a képeken, majd következtek a panelek egy nagyobb mozaik miatt, hogy lehessen variálni a kompozícióval és végül a turbulencia miatt úgy döntöttem, hogy az ISS-re is rá fogok stackelni, ezért éjjel 1kor még azzal szórakoztam, hogy egyenként alignoltam az ISS-es képeket, majd AS3-ban játszva az AP-kkal egy ténylegesen élesebb kép jött ki az ISS-ről. Végül a 375-ös frame lett a referenciapont és mehetett is a mozaik.
A színeket a nagy 401/3250-es SC-vel készítettem, azon meg a Canon 6D volt rajta és fel is vette a tranzitot azért. :D Végül egy kis nem tökéletes RGB align, aztán jöhetett a kettő kombinációja.
Nem egyedül voltam kint, így még hangulatosabb volt az egész.
Ha vannak hibák a képen, akkor azért bocsi. Igyekeztem hat órán keresztül kihozni belőle amit tudtam. :)
Flórinak köszi a bandázást és a T2 adaptert! :D Lacinak pedig köszi a tanácsért. :D Bár mindkét tubussal le lett fotózva az ISS. :D