Imre Péter
0 hozzászólás

Búcsú az üstököstől

Az utolsó fotóim egyike egy Csapod környéki réten készült a C/2023 A3 (Tsuchinshan–ATLAS) üstökösről, ahol előtérnek bálákat választottam. A párás körülmények ellenére a Tejút is szépen megmutatta magát és a halványodó égi vándor még mindig szabadszemes volt. Ezúttal is megcsodáltam binokulárral a gyönyörű csóváját.

Tovább az észleléshez »
Imre Péter
0 hozzászólás

Csóvás vándor a tónál

A helyszínt napokkal korábban megterveztem, már csak egy derült estére vártam, hogy az üstököst megörökítsem a tóval. Az égi vándort a párás körülmények miatt szabad szemmel csak sejteni lehetett ezen az estén, ám binokulárral fantasztikus látványt nyújtott.

Tovább az észleléshez »
Imre Péter
0 hozzászólás

C/2023 A3 (Tsuchinshan-ATLAS)-üstökös

2024.10.20-án sok borult este után rám mosolygott a szerencse és sikerült megörökítenem a C/2023 A3 (Tsuchinshan-ATLAS)-üstököst. A lövői Kármelhegyi kápolnával fotóztam le 19:15 körül, még holdkelte előtt. Szabad szemmel és binokulárral is pazar látványt nyújtott az égi vándor és a Tejút párosa. 10 db 10 sec-es kép összegzéséből született meg a végeredmény.

Tovább az észleléshez »
Imre Péter
0 hozzászólás

Tűzgömb a napraforgók földjén

Egy ideje már terveztem, hogy a Tejutat a napraforgókkal megörökítsem. A választásom egy Ebergőc melletti, viszonylag fényszennymentes helyre esett. A beállításokkal és a kompozícióval szöszöltem, amikor felnéztem az égre és egy hatalmas felvillanást láttam 23 óra 51 perckor. Először szinte fel sem fogtam, hogy egy fényes, zöld tűzgömb húzott át felettem. Miután tudatosult bennem, csak azután néztem vissza a képeket, abban bízva, hogy sikerült elcsípnem. Nagy szerencsémre lenyomtam az expo gombot még az égi vándor érkezte előtt és sikerült a kamera felé forduló napraforgóval lefotóznom. A látványos jelenség után még percekig látni lehetett az égbolton a tűzgömb által hátrahagyott füstnyomot. Örömmel olvastam, hogy sokatok észlelte. :)

Tovább az észleléshez »
Imre Péter
0 hozzászólás

Égi körző

Dobogókőn páratlan kilátás nyílik a Dunakanyarra, ezért én is felkerestem a helyet egy asztrotájkép reményében. Noha a felhők jöttek-mentek, végül csak sikerült kb. fél órányi expót gyűjtenem, melyeket aztán összefűztem, s ez a "csillagjárós" kép született.

Tovább az észleléshez »
Imre Péter
0 hozzászólás

Tejút és a kiszáradt Gida-pataki tó

A hosszú ideje tartó szárazság a Gida-pataki tavat sem kímélte. A kicserepesedett iszap már csak a csillagok fényében úszik.

Tovább az észleléshez »
Imre Péter
0 hozzászólás

Nyári Tejút a mákmező felett

Egy tavalyi fotó, mely mákvirágzás idején készült. Már el is feledkeztem róla, ezért csak most dolgoztam fel.

Tovább az észleléshez »
Imre Péter
0 hozzászólás

Orion

A téli égbolt ikonikus csillagképét, az Oriont örökítettem meg a soproni Magas-bérci kilátóval. A kilátóhoz vezető út egy erdőn át vezetett, majd egy tisztáshoz érve további gyaloglás várt rám, ám ez sem tántorított vissza a fagyos esti órákban. 20 perc séta után megérkeztem a kiszemelt helyszínre. A tájat a csillagok fényei és némi hó derítette. Az egyre magasabbra kúszó Orion mellett feltűnően vibrál a Nagy Kutyában a Szíriusz is a kilátó bal oldalán, mely az egész éjszakai égbolt legfényesebb csillaga.

Tovább az észleléshez »